info@ilkadimbalikesir.com

Sefaköy : 0 266 244 1 444 Bahçelievler 0 266 244 1 445

 

Biz kimiz?

Özel İlk Adım Yuva ve Etüd Merkezi 2009 yılının Temmuz ayında açılmıştır. Erken çocukluk eğitimine verdiği önem ile kısa sürede Balıkesir’in öncü eğitim kurumları arasında yerini almıştır.

2016 yılının Eylül ayında ikinci merkezini açan Özel İlk Adım Yuva ve Etüd Merkezi 2 yaştan 12 yaşa kadar yaklaşık 350 öğrenciye hizmet vermektedir. Eğitim kadrosu özellikle yenilikçi ve araştırmaya dayalı anlayışa sahip kişilerin bir arada olduğu ekipten oluşmaktadır.

Eğitim kadrosu, aylık eğitim toplantılarında bir araya gelerek, öğrencilerinin eğitimini, gelişimini ve süreci hep birlikte değerlendirirler. Her eğitim döneminde değişen komite üyeleri ile sosyal sorumluluk projeleri, gelişim projeleri, özel günler projeleri yürütülerek velilere duyurular yapılmaktadır.

İşleyiş ile ilgili dönem başında öğrenci velilerine el kitapçığı sunulmaktadır. “Mutlu Çocuk” önceliğinden yola çıkan İlk Adım bireyleri takım ruhu ile çalışmalarını yürüterek, İlk Adım çocuğunun hayata bakış açısını çok yönlü bakmasını öğretmeyi hedeflerken, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, laik ve demokratik bireyler olarak yetişmelerine ortam hazırlamaktadır.