info@ilkadimbalikesir.com

Sefaköy : 0 266 244 1 444 Bahçelievler 0 266 244 1 445

 

İlköğretime Hazırlık

6 yaş öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarında ilköğretime her anlamda hazır bulunuşları için çalışmalar yapılıyor. Hafta içi her gün ilköğretim öğretmeni eşliğinde yapılan okuma-yazma programındaki uygulamalar şöyledir:

·       Akademik çalışmalar: Dikkat-hafıza çalışmaları, matematik becerileri, düşünme becerileri, kavram becerileri.

·       Mantık çalışmaları: Problem çözme becerileri, karşılaştırma ve sonuç bildirme, gözlem ve sonuç becerileri, yorumlama becerileri, keşfetme becerileri, sebep-sonuç ilişki kurma becerileri, görsel algılama becerileri.

·       Dil çalışmaları: Sözcük dağarcığını geliştirme, aynı sesle başlayan kelimeler türetme, kendilerini ifade etme ve anlatma becerilerine yönelik çalışmalar, hikaye veya cümle tamamlama.

·       Sosyal çalışmalar: Sorumluluk alma, aldığı sorumluluğu yerine getirme becerileri, sırasını bekleme, izin isteme, toplum kurallarına uyma, bir grubun üyesi olduğunu farkındalık becerileri, paylaşma, yardımlaşma, işbirliği, empati kurma.

·       Motivasyon çalışmaları: Şekil zemin ayrımını geliştirme becerileri, mekansal ilişkiler, yönergeleri dinleme ve yerine getirme becerisini geliştirme, dikkat süresi ve dikkat yoğunluğu ve bellek gelişimi çalışmaları..

·       Küçük kas çalışmaları: Kalem tutma becerileri, değişik şekillerde çizgi çizme çalışmaları, farklı boyutlarda kalem ya da boya kalemi, pastel boya kullanma.